HR hub–ის ორგანიზებით, 10 მაისს, ვაკის პარკში, 17:00 სთ-ზე დასაქმების მასშტაბური ფესტივალი გაიმართება, სადაც წარმოდგენილი იქნება დამსაქმებლის ბრენდები და აქტიური ვაკანსიები.
დასაქმების ფესტივალში მონაწილეობა შეუძლია ყველა დაინტერესებულ ორგანიზაციას.
როგორ დავარეგისტრიროთ კომპანია ფესტივალში მონაწილეობის მისაღებად?
მონაწილეობის მისაღებად დაარეგისტრირეთ კომპანია/დამსაქმებლის ბრენდი ამ ბმულზე: docs.google.com/forms
რეგისტრაციის ბოლო ვადაა 10 აპრილი.
გადახედეთ წინა დასაქმების ფეტსივალს: ვიდეო
კარიერისა და დასაქმების მასშტაბური ფესტივალი, შედგება რამდენიმე ნაწილისგან:
- დასაქმებლის ფესტივალი – წარმოდგენილი იქნება 70-მდე ორგანიზაცია, რომლებიც შეხვდებიან კანდიდატებს, გაიმართება გასაუბრებები, მოხდება მათთვის კომპანიაში კარიერული განვითარების შესაძლებლობების გაცნობა და დასაქმება;
- დამსაქმებლების ბრენდების გამოფენა Employer Brand Space (მონაწილობა შეუძლიათ ისეთორგანიზაციებსაც, რომლებსაც მიმდინარედ არ აქვთ აქტიური ვაკანსიები თუმცა უნდათ კანდიდატებს გააცნონ სამუშაო გარემო სამომავლო თანამშრომლობისთვის);
- სხვადასხვა სფეროს წარმატებული ადამიანების გამოსვლები მთავარ სცენაზე და გამოცდილების გაზიარება და მასტერკლასები. ფესტივალზე მოსულ კანდიდატებს შესაძლებლობა ექნებათ სხვადასხვა საგანმანათლებლო პროგრამას გაეცნონ, რაც დაეხმარებათ დამსაქმებლებთან კომუნიკაციაში, დასაქმებასა და კარიერის დაგეგმვაში.
- განათლების გამოფენა, სადაც ორგანიზაციებს შესაძლებლობა ექნებათ წარმოადგინონ მათი ტრენინგ ცენტრები, სადაც მოხდება კანდიდატებისთვის კომპანიაში კარიერული განვითარების შესაძლებლობების გაცნობა. ამ სივრცეში იქნებიან კერძო ტრენინგ ცენტრები, უნივერსიტეტები და სხვა განათლების სერვისების მიმწოდებელი ორგანიზაციები, რომლებიც შეთავაზებებს გააცნობენ როგორც მოსულ სამუშაოს მაძიებლებს, ასევე HR მენეჯერებს კორპორატიული ტრენინგების ნაწილში სამომავლო თანამშრომლობისთვის.
მიზანი:
კომპანიებს დავეხმაროთ კანდიდატების მოზიდვაში, რადგან მიმდინარე პერიოდი ყველაზე რთულია დამსაქმებლებისთვის. კანდიდატებზე მაღალი მოთხოვნაა, მიწოდება კი დაბალი.
გარდა ამისა, დამსაქმებლის ბრენდებს დავეხმარებით ცნობადობის ზრდაში და კანდიდატებისთვის კომპანიაში არსებული კარიერული შესაძლებლობების გაცნობაში.
ვინ მოვა დასაქმების ფესტივალზე:
ფესტივალში მონაწილეობას მიიღებს 5 000-მდე კანდიდატი.
ასაკობრივი ჯგუფი:
- 18 – 31 წლამდე ახალგაზრდები 70%.
- 31 – 45 ასაკის ადამიანები – 30%.
რატომ უნდა მივიღოთ მონაწილეობა:
- სამუშაოს მაძიებლებთან პირდაპირი კომუნიკაცია/გასაუბრება/დასაქმება;
- დამსაქმებლის ბრენდის ცნობადობის ზრდა. რეკრუტმენტ მარკეტინგის კარგი შესაძლებლობა.
რა არის დასაქმების ფესტივალში კომპანიის მონაწილეობის ღირებულება: